Už 46. rokem pořádáme Soběslavské okruhy, které se také staly součástí Českého poháru v silniční cyklistice. Na číslo 46 můžeme být opravdu hrdí, i přes to, že jsme věřili, že jedna z největších sportovních akcí v Soběslavi bude pokračovat. Peníze bohužel nemáme neomezené a po spočítání všech nákladů a potřebných věcí v době, kdy se vše urputně zdražuje, a které jsou nezbytné k uspořádání závodu, jsme se vyšplhali na částku, na kterou sami nestačíme. Proto jsme museli požádat o zvýšení příspěvku město Soběslav, které na tuto výpomoc bohužel nepřistoupilo. Být milionáři a mít peníze na rozhazování, neváháme ani minutu a pořádáme klidně 5 závodů po sobě. Bohužel tohle “štěstí” nemáme. Proto se musíme rozloučit s tímto krásným a dokonce už památečním závodem, který přilákal kde jaké zahraniční legendy.

Proto děkujeme všem, kteří jste nás podporovali, pomáhali a vytvářeli atmosféru závodu, na kterou jen tak nezapomeneme! ❤️

Za tým G. BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ ředitel závodu a týmu Martin Švec.

O víkendu se Tábor převlékl do slavnostního kabátku a my u toho byli! Který cyklista by si nechal ujít světový šampionát na domácí půdě? Přece žádný, a rozhodně ne my! Proto jsme vyrazili potrénovat hlasivky a zafandit našim reprezentantům. Bylo hezké být u toho, kdy se Zdeněk Štybar loučí se svou cyklistickou kariérou. Pamatujeme, jak si v Táboře dojel pro titul mistra světa v roce 2010, skoro jako by to bylo včera. Štyby jsi naše legenda!

Tak snad se ještě někdy dočkáme podobné cyklistické akce.

Nový rok jsme přivítali opravdu sportovně a s úsměvem. Na novoroční vyjížďku se sešlo 98 borců a borkyň, kteří zdolali 25 km trať ze Želče do Soběslavi a s obklikou ze Soběslavi do Želče. Celé zakončení dne se konalo v Chaloupce u Prokůpka, kde na cyklisty čekala teplá polévka, cukroví a pití.

Děkujeme všem, kteří jste do toho šli s námi! Tak zas za rok, ahoj! ❤️

Jak na Nový, tak po celý! 💫

Proto G. BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ vás všechny srdečně zve na novoroční vyjížďku, která se bude konat 1.1.2024. Sraz bude ve 12:30 hodin na návsi, odkud se přesuneme na 13:00 hodinu do Soběslavi k obchodu Oáza-Dům Sportu a Zábavy – Cyklosport Švec a poté společně vyrazíme.

Všichni jste vítáni. Těšíme se na vaši účast! 😍🎉

G. BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ a město Soběslav uspořádaly v sobotu 7. 4. 2023 největší závod v silniční cyklistice pro ženy a mládež na jihu Čech – Carla kriterijní liga. Závod je konaný pod záštitou Českého svazu cyklistiky. Stevens G. Benedikt Soběslavské okruhy 46. ročník byl jako vždy doplněn také o kategorii muži elite.

I přes nepříznivé mrazivé počasí se tento závod mohl pyšnit hojnou účastí. A to jak v dětských, tak dospělých kategorií.

V kategorii náboru do 6 let si pro nádherné 3. místo dojel Albert Kadlec a hned na stupínek pod ním si vyskočila Mia Marešová. V náboru do 9 let si pro hezké 5. místo dojel Daniel Vojnarovič. V mladších žácích jsme měli zastoupení tří závodníků, kteří si vzájemně hezky pomáhali a dojeli tak na 17. místě Štěpán Michal, na 18. místě Antonín Pánek a na 19. místě Adam Šindelář.

Děkujeme všem sponzorům, gratulujeme zúčastněným a těšíme se na další hezké akce!

Jaro je ideální čas začít najíždět cenné kilometry, které se později promítnou v nadcházející závodní sezóně, proto jsme vyrazily směr Třeboň, kde každý správný Jihočech ví, že žádné kopce nejsou. A to my zrovna jsme, takže to moc dobře víme (ha ha).

Každé ráno jsme začali rozcvičkou, aby se tělo probudilo ze spánku a pookřálo na cyklistický trénink. Po vydatné snídani jsme se pak vydali na již zmiňovanou cyklojízdu. Projížděli jsme kolem krásných rybníků po stezkách linoucích se lesem, takže nejenom, že jsme dobře potrénovali, ale taky jsme si jízdu moc užili, protože jsme viděli samé krásy Jižních Čech. A takhle jsme trénovali celé 4 dny, po kterých jsme byli rádi, že se vracíme domů, protože nás všechny bolely nohy jako ďas. Ale co bolí, to sílí!

Děkujeme všem za skvěle vytvořenou atmosféru a parádní výkony, vidíme se a těšíme se zase na dalším soustředění!

Celý tým G.BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ vás všechny srdečně zve na Novoroční vyjížďku, která se bude konat 1. 1. 2023. Sraz bude na návsi v Želči ve 12:30 hodin, kde se poté přesuneme na 13:00 hodinu do Soběslavi k obchodu Oáza-Dům Sportu a Zábavy Cyklosport Švec, odkud společně vyrazíme.

Všichni jste vítáni, a těšíme se na Vaši účast!

Rok má 365 dní, a to znamená spoustu tréninků, závodů, nových zkušeností, přátelství a cenných kovů.

Tým se držel přísloví „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“, a proto vyrazil na Novoroční vyjížďku, kde se sešlo spousta závodníků, přátel a nadšených cyklistů. Celou vyjížďku zakončili v Želči u Tábora v Chaloupce u Prokůpka. Mrazivou zimu členové týmu nelenili, a poctivě trénovali v želečské tělocvičně. Poté se pomalu přesunuli na trénování venku. Oprášili se silniční, horská i cyklokrosová kola a vyrazilo se na tréninky zaměřené na techniku a vytrvalost. Nechybělo ani soustředění na Singltreku pod Smrkem, kde se pilovala technika, ale i strmé kopce či sjezdy. Ředitel a trenér týmu Martin Švec si každoročně bere na triko pořádání dvou velkých závodů za pomocí celého týmu. Silniční kritérium i G. Benedikt Stevens Soběslavský MTB maraton, který spadá pod záštitu Jihočeského MTB poháru.

V Jihočeském MTB poháru tým nasbíral několik cenných kovů. Lintner Pavel si v kategorii muži 50 let dojel pro krásné 2. místo. Na 12. místě v kategorii muži 40 – 49 let skončil Pícha Josef. V juniorech si pěkné 8. místo vybojoval Švec Přemek a 12. místo Podzimek Ondřej. Další bednou, a to nádherným 3. místem se pochlubil Vojnarovič Daniel v kategorii chlapci 7 – 8 let. Krásné 4. místo si v kategorii chlapci 9 – 10 let přivezl Michal Štěpán, hezké 6. místo Šindelář Adam a pěné 9. místo Pánek Antonín. Zastoupení bylo i v kategorii chlapci 13 – 14 let, kde si pro 6. místo dojel Vavřinec Jan, pro 9. místo Rejlek Jiří a pro 20. místo Tóth Erik.

Hned, co skončila MTB sezóna, tým vlítnul do té cyklokrosové. V TBC Sérii si tak dojel pro nádherné 3. místo v kategorii chlapci 4 – 5 let Kadlec Albert. Skvělé 4. místo vybojoval v kategorii chlapci 6 – 7 let Vojnarovič Daniel a v kategorii chlapci 8 – 9 let se umístil na pěkném 5. místě Michal Štěpán a na 9. místě Pánek Antonín.

Nakonec bychom chtěli všechny pozvat na novoroční vyjížďku, která vřele přivítá každého cyklistického nadšence, který chce Nový rok začít tím správným směrem. Těšíme se na vás!

Děkujeme všem našim sponzorům a těm, kteří nás podporují!

V sobotu 3. 9. 2022 jsme pořádali jeden ze závodů ze série Stevens Jihočeského MTB poháru – Stevens G. Benedikt Soběslavský MTB maraton. Na pořadu dne byly dva hlavní závody – krátká trasa na 30 km a dlouhá trasa na 50 km, den doplnily vložené závody dětí od dětí do 4 let až po děti do 14 let. Všechny kategorie obstály hojné účasti, kde se bojovalo o cenné kovy. Po celý den bylo k dispozici skvělé občerstvení na doplnění energie.

Závody dopadly naprosto skvěle! Všichni bojovali až do samého závěru a dojeli si tak pro hezká umístění. Náš tým G. BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ si vedl velmi statečně. V kategorii chlapci 7-8 let obsadil hezké 10. místo Daniel Vojnarovič, Antonín Pánek vybojoval krásné 20. místo a Štěpán Míchal 13. místo v kategorii chlapci 9-10 let, 4. místo získala naše bojovnice Laura Černá, Erik Tóth obsadil skvělé 6. místo, Jan Vavřinec 7. místo a Jiří Rejlek 8. místo v kategorii chlapci 13-14 let. Na dlouhé trati dojel na 19. místě Josef Pícha v kategorii muži 40-49 let a v mužích do 50 let si vybojoval krásnou 12. příčku Pavel Lintner. Na krátké trati si v kategorii muži 19-39 let dovezl domu výborné 12. místo Radek Pavlík, 15. místo Přemek Švec a 18. místo Vojtěch Vraštil v kategorii muži 15-18 let a 5. místo v kategorii muži 60 let Petr Mikula.

Tímto bychom také chtěli poděkovat všem našim sponzorům, kteří nám pomáhají dělat závody na této úrovni: G. BENEDIKT (eporcelan.cz), Oáza- Dům Sportu a Zábavy – Cyklosport Švec, Alfahaus, Pivovar Obora, STEVENS bikes, město Soběslav, obec Želeč, Mbelt, Kenda, Grafiko print, MAPLE – Jan Švec, Tiskárna Soběslav, Muller, Pokrývačství Pešina Novotný, Unisvar, KMC, Galaxy, TEPO – LD, VOPSS a další.

Děkujeme za vaši účast a těšíme se na další závody!

Podívejte se prostřednictvím fotek na atmosféru CARLA Kriterijní ligy – STEVENS G. BENEDIKT SOBĚSLAVSKÝCH OKRUHŮ.

V sobotu 16. dubna 2022 se konal další díl Carla Kritérijní ligy v Soběslavi. I přes nepříznivé mrazivé počasí se tento mezinárodní závod mohl pyšnit hojnou účastí. Závodu se zúčastnili jezdci 4 států – z Dánska, Německa, Slovenska a celé České Republiky.

V ženách elite kralovala Hana Heřmanovská z Dukly Praha nad svou týmovou kolegyní Nikolou Hartychovou a Dagmar Hejhalovou z Watersley R&D Cycling Team. Mezi muži elite si pro vítězství dojel slovenský závodník Matúš Štoček z týmu ATT Investment nad týmovým parťákem Petrem Klabouchem a Michalem Borošem z týmu Elkov Kasper.